MENIU

Žiūrovų akimis: „Po didžiosios pertraukos arena pašėlo“

2020-02-25

Vasario 24 dieną „Avia Solutions Group“ arenoje įvykusios EUROBASKET 2021 atrankos varžybos Lietuvos rinktinei ir jos treneriui D. Maskoliūnui buvo nervingos, tačiau sėkmingos. Rezultatu 97:89 lietuviai įveikė čekus. Susirinkusi publika aistringai palaikė Lietuvos rinktinę, tame tarpe ir istoriniai krepšinio fanai, kaip pavyzdžiui, krepšinio sirgalių siela – T. Balaišis – Sėkla su savo komanda kaip visada neleido pasiduoti drauge su visa arenos publika. Be abejonės, buvo ir Čekijos rinktinės krepšinio fanų, tačiau juos nustelbė mūsų gausi palaikymo komanda, skanduodami: „Mes už – LIETUVĄ“. Žiūrovų gretose sėdėjo broliai D. ir K. Lavrinovičiai, LR Prezidentas G. Nausėda, buvęs Lietuvos rinktinės treneris J. Kazlauskas. Prieš prasidedant lemtingai kovai, tylos minute buvo pagerbti anapilin išėję krepšinio pasaulio autoritetai Kobe Bryant bei David Stern. Tai buvo itin gražus gestas žmonių pilnoje arenoje. Vėliau sekė abiejų šalių himnai. Lietuvos himno giedojimo metu arenoje susirinkę žmonės iškėlė spalvotus lapus į viršų ir tokiu būdu areną nušvietė Lietuvos trispalvė. Tai buvo taip gražu, taip tikra, manau, kad Lietuvos rinktinės vyrus tai itin motyvavo siekti pergalės.

Kalbant apie pačias rungtynes, jau pirmajame kėlinyje Lietuvos rinktinei tikriausiai sutrukdė per didelis skubėjimas atakų metu. Tokias replikas girdėjau iš šalia sėdinčių krepšinio aistruolių. Atsižvelgiant į Lietuvos rinktinės akistatą prieš Belgiją, šis mačas kur kas rezultatyvesnis, nors pačioje pradžioje rinktinės treneriui D. Maskoliūnui atrodė kitaip. Rezultatyviausiu žaidėju pasižymėjo E. Bendžius, antrajame kėlinyje visą komandą ištempęs pergalės link. Per visą mačą jis pataikė net 26 taškus. Antroje vietoje pagal rezultatyvumą atsidūrė L. Birutis, kuris pataikė 17 taškų. Visa arena šūkavo iš džiaugsmo, vos rinktinė pataikydavo. Juk kiekvienas taškas tiek fanams, tiek treneriui, tiek rinktinės vyrams yra svarbus, norint keliauti bei pasižymėti EUROBASKET 2021 istorijoje. Svarbu paminėti, jog po didžiosios pertraukos arena pašėlo, kai rinktinės žaidė tolygiai. Kiekviena pražanga, kiekvienas teisėjų mostas versdavo pakilti fanus iš jų vietos ir šūkauti, skanduoti, palaikyti rinktinę ir skatinti nepasiduoti. Tai buvo vienos gražiausių mano matytų Lietuvos rinktinės varžybų. Ačiū Lietuvos rinktinės treneriui D. Maskoliūnui, kuris subūrė stiprią bei vieningą komandą.

Nuotraukos ir tekstas: Karolina Perevoščikovaitė